“Pilna Bilde” – raidījums par mediju politikas jautājumiem Latvijā un mediju ietekmi uz mūsu ikdienu

Svētdienu vakaros pulksten 19:00 televīzijas kanālā TV24 skatāms informatīvs raidījums “Pilna Bilde”, kas palīdz skatītājiem saprast notiekošo mediju telpā. Raidījumā viesojas mediju jomas profesionāļi un to vada pieredzējusī mediju eksperte, bijusī NEPLP locekle Gunta Līdaka.

Projekta mērķis ir veidot platformu, lai aktualizētu diskusiju par mediju politikas jautājumiem Latvijā, veicinātu sabiedrības izpratni par mediju kritikas lomu mediju attīstībā un demokrātiskas sabiedrības veidošanā, un par to, ka mediju kritika nav žurnālistu brīvības ierobežošanas līdzeklis, bet gan vitāli nepieciešama mediju demokrātijas sastāvdaļa un to kvalitātes veicinātāja. “Mums šķiet, ka mēs zinām visu par to, kā rodas TV un radio, kā drukā avīzes, kā top viedoklis sociālajos medijos. Bet patiesībā tā nav. Raidījuma mērķis ir ļaut skatītājiem saprast, kas ir mediji, kas notiek to virtuvē un kā tas ietekmē sabiedrību un pasaules kārtību”, projekta būtību izklāsta raidījuma “Pilna Bilde” vadītāja Gunta Līdaka.

Uz sarunu viņa ikreiz aicina mediju ekspertus, nozares profesionāļus un mediju politikas veidotājus, lai palīdzētu atbildēt uz jautājumu, kādā informatīvajā vidē mēs vēlamies dzīvot un kādu pasauli redzēt sev apkārt.

Raidījuma “Pilna Bilde” formātā iekļauta skatītāju iesaiste un atgriezeniskā saite, pirms katra raidījuma veidojot skatītāju aptauju mikroblogošanas vietnē Twitter. Aptaujā tiek uzdots jautājums par raidījuma tēmu ar vairākiem atbilžu variantiem, lai noskaidrotu sabiedrības attieksmi vai zināšanas un iegūtos datus atspoguļotu raidījumā. Skatītāji ir aicināti izteikties par studijā diskutētajām tēmām un uzdot savus jautājumus, izmantojot kanāla sociālo tīklu platformas. “Mēs dzīvojam laikmetā, kad informācija nav jāmeklē, bet tā pati tevi atrod! Ikviens no mums diendienā sastopas ar sev draudzīgu, nedraudzīgu, sev vajadzīgu un nevajadzīgu informācijas gūzmu. Kā to patērēt un pareizi izprast, par to arī ir šis raidījums. Mūsu komandai ir patiess prieks, ka mūsu komandā ir tik profesionāla mediju eksperte kā Gunta Līdaka. Viņa liek mums paraudzīties uz informācijas apjomu plašāk”, atzīst TV24 direktors Klāvs Kalniņš.

Raidījumu “Pilna Bilde” skaties TV24 ēterā svētdienās 19:00 ar atkārtojumu pirmdienās 10:00, trešdienās 13:00 un sestdienās 15:00. Projektu “Pilna Bilde” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Pilna Bilde” saturu atbild TV24.

Pārējie raksti